.

Lignofix TOP Profi bezbarvý 0,5kg

Lignofix TOP – Profi bezbarvý
Dostupnost zboží: Aktuálně nedostupné
Výrobce: STACHEMA


Cena bez DPH: 287,00
Cena s DPH: 347,00
 

Váha balení cca: 0.60 kg
 

 

Přípravek pro velmi účinnou likvidaci a následnou dlouhodobou prevenci dřevokazného hmyzu, dřevokazných a dřevozbarvujících hub a plísní. Přípravek nabízí komplexní a dokonalou ochranu dřeva a zdiva. Lignofix TOP - Profi je zvláště vhodný k sanaci rozsáhlého napadení stavby veškerými biotickými škůdci. Díky speciálnímu složení a synergizujícím vlastnostem účinných látek postihuje v plné míře vývojová stadia škůdců jak preventivně tak i likvidačně. Lignofix TOP Profi je především využíván profesionály a specialisty na stavbách s nejvyššími nároky a požadavky na ochranu dřeva a zdiva. Přípravek nabízí v mnoha ohledech nedostižnou kvalitu v rámci celého trhu.

 
Lignofix TOP Profi je širokospektrální koncentrovaný přípravek (1:4) s dvěma regulátory růstu hmyzu určený k ošetření dřeva již napadeného dřevokazným hmyzem s následnou preventivní ochranou proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným a dřevozbarvujícím houbám a plísním. Je vhodný pro sanaci napadeného dřeva při rozsáhlých rekonstrukcích staveb, kde bylo zjištěno napadení biotickými škůdci, pro ochranu následně uzavřených prostor a půdních vestaveb. Je určen také k prevenci zdících materiálů a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami (např. dřevomorkou domácí).Neovlivňuje funkčnost kontaktních difuzních folií.

Obsahuje řadu vzájemně se synergizujících fungicidních látek (např. propikonazol, IPBC) a dále insekticidní látky (regulátory růstu hmyzu a látka s okamžitým účinkem na CNS hmyzu). Jedná se o vyváženou a ověřenou kombinací nejmodernějších účinných látek ve velmi vysoké koncentraci.

Prokázána 100% účinnost na dřevokazný hmyz (testace dle EN 46).

Lignofix TOP Profi se používá naředěný vodou nebo lihem 1:4. Po naředění aplikujte nátěrem, postřikem nebo máčením na dokonale očištěné dřevo tak, aby byl na 1m2 povrchu dřeva dodržen minimální příjem. V případě sanace napadeného dřeva je vhodné na místa a okolí aplikovat roztok přípravku injektáží. Ředění lihem umožňuje velmi rychlou penetraci materiálu a také aplikaci v zimních měsících za snížených teplot výrazně pod +5°C.

V případě napadení dřeva dřevokazným hmyzem očistěte materiál od špíny nečistot, starých nátěrů a naneste aplikační roztok v potřebném množství na jeho povrch. Pokud není možné starý nátěr odstranit, nebo pokud chcete maximalizovat účinnost, aplikujte přípravek injektážně.
Dřevo nebo části konstrukčních prvků, které jsou napadeny dřevokaznými houbami, je nutné opatrně odstranit minimálně 0,5 m od viditelně napadeného místa. Důležitá je kontrola okolního zdiva z hlediska výskytu podhoubí dřevokazných hub. Postižené zdivo vyčistěte, odstraňte omítku a místo opatrně opalte hořákem. Následně aplikujte příslušný přípravek Lignofix. V případě napadení dřeva plísněmi lze nejprve použít přípravek Fungispray bezchlorový a po zaschnutí ošetřete přípravkem Lignofix.

Doporučení: V exteriéru je vhodné zajistit pomocí krycího nátěru snížení tvorby výsušných trhlin (obložení, ploty, konstrukce, apod.). Přípravky řady Lignofix jsou odzkoušeny pod syntetické i vodouředitelné krycí laky a lazury jak do interiéru tak i exteriéru. Doporučujeme osvědčené vodouředitelné lazury na dřevo Impranal anebo lak na dřevo Indulak z naší nabídky.

Barevné modifikace: bezbarvý (nemění vzhled dřeva), zelený (zakázková výroba)

Skladovatelnost: 12 měsíců

Dostupná balení: 0,5 kg, 1 kg, 5 kg 


Používejte biocidní přípravky bezpečně! Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.


 
parametry zboží
koncentrát :  bezbarvá viskózní kapalina
složení:  regulátory růstu hmyzu, syntetický pyrethroid, thiazolová sloučenina, IPBC ...
typové označení:  FB, P, B, IP, 1, 2, 3, S
účinnost (FB):  ochrana proti dřevokazným houbám
účinnost (P):  ochrana proti plísním
účinnost (B):  ochrana proti dřevozabarvujícím houbám (zamodrání)
účinnost (IP - dosp/l+p):  ochrana proti dřevokaznému hmyzu - likvidačně a preventivně
účinnost (IP - vs/l+p):  ochrana proti vývojovým stadiím dřevokazného hmyzu - likvidačně a preventivně
vhodné použití:  nové dřevo, staré dřevo, historické dřevo, zdivo, sanace
expozice:  interiér – exteriér
aplikace:  stříkání, natírání, máčení, ponořování, injektáž
aplikace za teplot pod + 5°C:  vhodný (ředění lihem)
doporučené ředění:  1:4 vodou nebo lihem (ethanolem)
doporučený počet ošetření:  interiér 1-2x, exteriér 1-2x dle expozice
vydatnost:  1 kg koncentrátu až na 25 m2 povrchu dřeva
minimální příjem:  50 g/m2
doba ochrany:  v interiéru po dobu životnosti stavby, v exteriéru doporučená kontrola po 10 letech
barevné modifikace:  bezbarvý
balení:   0,5, 1 kg, 5 kg
skladování:  +5 °C až +25 °C, krátkodobé přemrznutí přípravku není na závadu

fotogalerie zboží:

Lignofix TOP – Profi bezbarvý lignofix top profi

Související zboží:

indulak lesk plech Lak na dřevo Indulak lesk 2,5 l Doprodej

Lak na dřevo - Indulak lesk je polyuretanový, vodouředitelný, otěruvzdorný lak na podlahy, parkety, nábytek, dřevěné obklady, okna, dveře, zahradní nábytek apod. V exteriéru doporučujeme v kombinaci s Lazurami Impranal. Lak na dřevo Indulak chrání před okolními vlivy a stárnutím. Indulak je vhodný do míst s vysokými nároky na hygienu, obytných prostor, nezapáchá a je schválen i pro použití na dětské hračky. 

 
Štětec plochý AMIKO Štětec plochý AMIKO 100mm

Plochý štětec AMIKO 100mm. Štětce pro jednodušší profesionální aplikace a veškeré hobby natěračské práce. Plochý štětec AMIKO je velmi dobré kvality a lze využít pro nanášení většiny nátěrových hmot a chemických přípravků naší nabídky.

 
Doručení zboží - DOPRAVA
.

KATEGORIE

..

 

Bakterie a enzymy KOH-IN

Septiky • ČOV • Odpady • Jezírka
Skvrny • Rozklad tuků • Zápach

..

Doprava zdarma od 500 m2

 
  

Netkané geotextilie separační, filtrační,drenážní i ochranné

..
 
Realizace: CodeKey     Výměna odkazů
2020 © KOH-IN s.r.o. / eChemie.cz
Kontakt eshop:
tel: +420 581 60 25 44
Objednávky - informace: +420 774 40 40 43,
Velkoobchod - poradenství: +420 774 44 05 06,
email: eshop@echemie.cz

Obchodní podmínky eshop
All rights reserved / Všechna práva vyhrazena

VIP partneři:
Lignofix-Morava.cz